THE MIDLAND DOBERMANN CLUB OPEN SHOW Feb 17

Judge: MS. DEBBIE GAMBLE (KEYALA)

BEST DOG & BIS

SUPETA'S WITCH DOCTOR AT KAISTART

Res Best Dog

SUPETA'S OZZY OSBOURNE

BEST BITCH & RBIS

SUPETA'S WITCH QUEEN JW

Res Best Bitch

ARITAUR TARANTELLA

Best PD & BPIS

SUPETA'S OZZY OSBOURNE

Best PB & RBPIS

SUPETA'S MISSY ELLIOTT

Best Veteran

SALLATE DIXIE

Class 1 VD (1 Entry) Abs: 1
Class 2 MPD (2 Entries) Abs: 0
 
1st
MARTIFERS STOP THE PRESS
 
2nd
KITADO SHADOWFOX OF JEREDOBE
Class 3 PD (4 Entries) Abs: 0
 
1st
SUPETA'S OZZY OSBOURNE
 
2nd
ESTRIDGE JACINTO
 
3rd
SUPETA'S IGGY POP
 
Res
NEARCTIC JACK SPICER
Class 4 JD (6 Entries) Abs: 1
 
1st
OTTIA YU-GI-OH
 
2nd
TROJANTEAM THE BRADSTER
 
3rd
DOBEDONE KEILDER HAWK
 
Res
SUPETA'S TAYLER'S DEZIGN
 
Vhc
IZRALIGHT SMOOTH CRIMINAL
Class 5 YD (1 Entry) Abs: 0
 
1st
TROJANTEAM THE BRADSTER
Class 6 ND (3 Entries) Abs: 1
 
1st
JUNIOR CONTEH TRANSFORMS
 
2nd
MIDNIGHT MISSION
Class 7 GD (3 Entries) Abs: 1
 
1st
OTTIA YU-GI OH
 
2nd
JANZINS LOOSE CANNON
Class 8 PGD (5 Entries) Abs: 3
 
1st
SUPETA'S THAT'S ENUF
 
2nd
KEMILLIX OPOLLO
Class 9 LD (6 Entries) Abs: 0
 
1st
SUPETA'S WITCH DOCTOR AT KAISTART
 
2nd
ARITAUR NOMINATOR
 
3rd
JOWENDY'S BOBBY DAZZLER
 
Res
ROAD SWEEPER TRIGGER AT COCKNEYOKA
 
Vhc
FERRERO CHOCOLATE SOLDIER JW
Class 10 OD (3 Entries) Abs: 1
 
1st
CH. SUPETA'S WICKED WIZARD AT SONAKINT JW
 
2nd
OTTIA GAELIC STORM
Class 11 VB (4 Entries) Abs: 2
 
1st
SALLATE DIXIE
 
2nd
OTTIA CHARLOCK
Class 12 MPB (2 Entries) Abs: 1
 
1st
MARTIFERS HOT OFF THE PRESS
Class 13 PB (5 Entries) Abs: 0
 
1st
SUPETA'S MISSY ELLIOTT
 
2nd
LIVIKEE MOULIN ROUGE
 
3rd
TROJANTEAM 'R' BILLIE
 
Res
DIEGO'S ADDICTION WITH COCKNEYOKA
 
Vhc
NEARCTIC XIAOLIN SHOWDOWN
Class 14 JB (9 Entries) Abs: 2
 
1st
ARITAUR TARANTELLA
 
2nd
JANZINS JAMELIA JW
 
3rd
TROJANTEAM 'R' BILLIE
 
Res
ARITAUR TRINITY AT MANDAREUS
 
Vhc
JAKARTA CORTIGIANA ONESTA
Class 15 YB (4 Entries) Abs: 0
 
1st
ARITAUR RHAPSODY
 
2nd
SUPETA'S C'EST LA VIE FOR KAISTART
 
3rd
VEEDERHALL RAQUEL AT VONJAMIA
 
Res
DIEGO'S BOOTILICIOUS AT COCKNEYOKA
Class 16 NB (7 Entries) Abs: 3
 
1st
SUPETA'S MISSY ELLIOTT
 
2nd
LIVIKEE MOULIN ROUGE
 
3rd
SUPETA'S TWISTED SISTER OF SONAKINT
 
Res
JAKARTA CORTIGIANA ONESTA
Class 17 GB (2 Entries) Abs: 0
 
1st
MARTONBURGS MISS-DIOR CHERIE AT COCKNEYOKA
 
2nd
NEARCTIC TO JAPAN WITH LOVE
Class 18 PGB (4 Entries) Abs: 3
 
1st
DYKAS DAY Z DAZZLER
Class 19 LB (3 Entries) Abs: 0
 
1st
SUPETA'S WITCH QUEEN JW
 
2nd
SUPETA'S LOOKIN GOOD FOR LIASON
 
3rd
SLINJOS CAST A SPELL
Class 20 OB (4 Entries) Abs: 2
 
1st
VANHALLEN BLACK VELVET WITH DARKISS JW
 
2nd
JIMBAROS COPPER ROSE AT SLINJO
OBEDIENCE
Class 21 SPECIAL PRE PRE BEGINNERS (7 Entries) Abs: 1
 
1st
JUNIOR CONTEH TRANSFORMS
 
2nd
TRANS FORMER AT TRANSURE
 
3rd
DOBENAR'S POCHANTES
 
Res
JAKARTA CORTIGIANA ONESTA
 
Vhc
KITADO SHADOWFOX OF JERADOBE
Class 22 SPECIAL PRE BEGINNERS (7 Entries) Abs: 1
 
1st
PIPER LILY
 
2nd
JUNIOR CONTEH TRANSFORMS
 
3rd
TRANS FORMER AT TRANSURE
 
Res
SUPETA'S JUST KIDDING
 
Vhc
VEEDERHALL RAQUEL AT VONJAMIA
Class 23 SPECIAL BEGINNERS (3 Entries) Abs: 0
 
1st
PIPER LILY
 
2nd
SUPETA'S JUST KIDDING
 
3rd
VEEDERHALL RAQUEL AT VONJAMIA
Class 24 SPECIAL NOVICE (2 Entries) Abs: 2
Class 25 SPECIAL TEST 'A' (2 Entries) Abs: 2