THE MIDLAND DOBERMANN CLUB

Championship Show 14th Novemeber 2010


Judges :

Dogs:

MISS TRACEY FEENEY (DIEGO)

 

Bitches:

MR. KEITH NATHAN



Dog CC & RBIS:

CH. SUPETA'S WICKED WIZARD AT SONAKINT JW

Res Dog CC:

CH. AMAZON EL TORRO JW

Best Puppy D:

KRIEGER'S THE WIZARD OF OZ

Bitch CC:

GAINDYKE EUREKA (IMP)

Res Bitch CC:

MAVSON PLUM LAZY

Best Puppy B:

WOODBRIAR WILD AS THE WIND

BEST IN SHOW:

GAINDYKE EUREKA (IMP)

B.P.I.S.

KREIGER'S THE WIZARD OF OZ

Best Veteran:

CH. PURROMA DARK IMPRESSIONS AT JASPRICO JW



Class 1 MPD (8 Entries) Abs: 2
1st:
COCKNEYOKA ALABAMA AT ROLNISCADE
2nd:
SHARHYSTE DARK REFLECTION AT JASPRICO
3rd:
NEARCTIC TIME LORD
Res:
IZRALIGHT DIZZIE RASCALE
Vhc:
COCKNEYOKA STROMBOLLI
Class 2 PD (6 Entries) Abs: 0
1st:
KRIEGER'S THE WIZARD OF OZ
2nd:
CHANCEPIXIES TROPHY
3rd:
ASHLAIN MAKRIAMMOS
Res:
WOODBRIAR LUCIANO
Vhc:
COCKNEYOKA ALABAMA AT ROLNISCADE
Class 3 JD (3 Entries) Abs: 0
1st:
KNECHT MACOUBA
2nd:
JEUJAAN LAVIDO LE VITO
3rd:
KENINE EXCEPTIONAL CHARM
Class 4 YD (2 Entries) Abs: 0
1st:
SUPETA'S AL PACINO AT FORESTIVORYS JW
2nd:
KRIEGER RING MASTER
Class 5 ND (No Entries)
Class 6 UGD (1 Entry) Abs: 0
1st:
FREELANCE COLLATERAL
Class 7 GD (4 Entries) Abs: 0
1st:
AMAZON RUSSIAN ICE JW
2nd:
COCKNEYOKA JOSEY WALES
3rd:
SWNYDWR REGGIE PERRIN AT EBRILL
Res:
SUPETA'S TAYLER'S DEZIGN AT ZUFFENHAUSEN
Class 8 PGD (6 Entries) Abs: 0
1st:
SWNYDWR WHISTLE BLOWER
2nd:
SUPETA'S GOT A FEELING
3rd:
JAKARTA'S JABERWOCKY
Res:
DOBEDONE KEILDER HAWK
Vhc:
TRANSURE LISTON LITE ON HIS TOES
Class 9 LD (13 Entries) Abs: 2
1st:
AMAZON NADAL
2nd:
JODASEEN JAMIROQUAI
3rd:
AMAZON ELDORADO AT WHIZZBEAN JW
Res:
KNECHT ALDO
Vhc:
JARJARJINX DIAMOND GEEZER
Class 10 OD (11 Entries) Abs: 3
1st:
CH. SUPETA'S WICKED WIZARD AT SONAKINT JW
2nd:
CH. AMAZON EL TORRO JW
3rd:
CH/LUX CH. SUPETA'S OZZY OSBOURNE JW
Res:
CH. LEIBWACHE AL CAPONE
Vhc:
TUWOS HALESTORM AT SHOWADOWS
Class 11 VD (2 Entries) Abs: 0
1st:
CH. PURROMA DARK IMPRESSIONS AT JASPRICO JW
2nd:
SUPETA'S WITCH DOCTOR AT KAISTART
Class 12 MPB (14 Entries) Abs: 1
1st:
CHOCKTAWS CHIP TO DOBERWAY
2nd:
TRONJHEIM BELLADONNA FROM JOJAVIK
3rd:
OTAGO BETTY MAC
Res:
NEARCTIC SISTER OF THE WATER
Vhc:
IZRALIGHT QUEEN LATIFAH
Class 13 PB (7 Entries) Abs: 2
1st:
WOODBRIAR WILD AS THE WIND
2nd:
COCKNEYOKA TAMBORRA AT ROLNISCADE
3rd:
DARKISS BLACK MAGIC
Res:
ASHLAIN KAZAVITI
Vhc:
COCKNEYOKA MAUNA-LOA
Class 14 JB (6 Entries) Abs: 0
1st:
JOJAVIK BELLA MAFIA
2nd:
AMAZON STORMY ROMANCE JW
3rd:
JAEGERSON YOU ROCK MY WORLD
Res:
OZANANZ PADOKU VON JEUJAAN (IMP)
Vhc:
CHANCEPIXIES SERENITY
Class 15 YB (11 Entries) Abs: 1
1st:
JEUJAAN LAVADE LE VITA
2nd:
OUROUSE HANKY PANKY
3rd:
COCKNEYOKA CHINA POLLY JW
Res:
COCKNEYOKA BELLE STAR
Vhc:
JOJAVIK JUNKIE SLIP
Class 16 NB (3 Entries) Abs: 1
1st:
CHOCKTAWS CHIP TO DOBERWAY
2nd:
DARKISS SCARLET TABOO
Class 17 UGB (2 Entries) Abs: 0
1st:
CHOCKTAWS CHIP TO DOBERWAY
2nd:
AMAZON ICE COLD IN ALICE FOR TOMAR
Class 18 GB (2 Entries) Abs: 0
1st:
JASDEKOMA RAZZLE DAZZLE
2nd:
SUPETA'S TOP TOTTY
Class 19 PGB (12 Entries) Abs: 3
1st:
GROSVENOR THE CELEBRITY AT MYTANAMY (IMP)
2nd:
SWNYDWR DONE 'N' DUSTED
3rd:
ZELOVIAK INQUISITION JW
Res:
DEMORGOTHCAL'S ALLURE
Vhc:
TROJANTEAM ICON VON SIZLIN
Class 20 LB (17 Entries) Abs: 7
1st:
GAINDYKE EUREKA (IMP)
2nd:
JAYDEX SHINING LIGHT AT JASDEKOMA
3rd:
JAEGERSON HELL N REDDY JW
Res:
NEARCTIC MADAM POMFREY JW
Vhc:
DOBERWAY CHICKASAW
Class 21 OB (16 Entries) Abs: 4
1st:
MAVSON PLUM LAZY
2nd:
LEIBWACHE SUNSET STRIPPER
3rd:
CH. JOJAVIK GANGSTERS MOLL JW
Res:
AMAZON KANDY KISSES JW
Vhc:
SUPETA'S FEELS LIKE HEAVEN AT ZUFFENHAUSEN JW
Class 22 VB (2 Entries) Abs: 0
1st:
CH. SUPETA'S WITCHY WOMAN JW
2nd:
ARITAUR ELECTRA AT HEATHWAEN
Class 23 MARGARET WOODWARD-SHERIDAN MEMORIAL CLASS
Judge MRS. CAROL SMITH (REMESCA)(7 Entries) Abs: 0
1st:
CH. JANZIN'S JAMELIA JW
2nd:
DEMORGOTHCAL'S ALLURE
3rd:
SWNYDWR SUPA TROOPA
Res:
JEUJAAN LAVADE LE VITA
Vhc:
COCKNEYOKA BELLE STAR